Komunikacja – Lublin

Komunikacja – Lublin

Jak dojechać do Lublina i jak poruszać się po Lublinie? Co warto wiedzieć o Kozim Grodzie, gdzie znaleźć informację turystyczną, miejskie hotspoty z darmowym internetem czy pomoc medyczną. Jak zwiedzać miasto i gdzie znaleźć przewodnika turystycznego? A może zwiedzanie Lublina z przewodnikiem w stroju historycznym, który opowie lubelskie legendy i pokaże diabelski kamień lub czarcią łapę wypaloną na sędziowskim stole który do dzisiaj stoi na Zamku lubelskim. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące pobytu w Lublinie.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie to podstawowy i największy środek transportu w mieście. Od 1 stycznia 1929 roku świadczy usługi transportowe dla mieszkańców przez lata zdobywając uznanie i prestiż. Firma dysponuje 106 trolejbusami i 231 autobusami które w miarę lat stają się coraz bardziej nowoczesne i komfortowe. Najnowsze pojazdy zapewniają pasażerom klimatyzację oraz bezprzewodowy internet wi-fi.

W celu zapewnienia udogodnień osobom starszym i inwalidom pojazdy wysokopodłogowe są wymieniane na pojazdy niskopodłogowe. W pojazdach kursujących w Lublinie dostępna jest informacja głosowa oraz pasy którymi można przymocować wózek na czas transportu. Stawiając na ochronę środowiska pojazdy są nowoczesne i ekologiczne. Więcej informacji na stronie www.mpk.lublin.pl 

TAKSÓWKI

Lublin to miasto kilkudziesięciu korporacji taxi dysponujących samochodami osobowymi i towarowymi różnorodnych marek, zaspokajając w ten sposób wymagania nawet najbardziej potrzebujących klientów. Korporacje Radio-Taxi w Lublinie istnieją już od wielu lat przez co zdobyły doświadczenie w przewozie osób i bagaży. Duża liczba samochodów z logo taxi w Lublinie powoduje, że czas oczekiwania na nasz środek transportu wynosi maksymalnie 5 lub 10 minut w zależności od godziny i dnia tygodnia. Oczywiście największe obłożenie taxi występuje w piątkowe i sobotnie wieczory, kiedy to młodzi ludzie i studenci wracają z imprez do miejsc zamieszkania. Ale i wtedy przy zwiększonej liczebności taksówek w Lublinie czas oczekiwania nie jest długi. Samochody we wszystkich korporacjach taxi w Lublinie wyposażone są w klimatyzacje, audio a niektóre nawet w takie udogodnienia jak wi-fi. Lublin to miasto studentów więc wiele korporacji taxi  oferuje upusty dla studentów.

WYPOŻYCZALNIE SAMOCHODÓW

Jeżeli zaplanowałeś pobyt w Lublinie a lubisz przemieszczać się w komfortowych warunkach proponujemy wypożyczenie samochodu. W Lublinie znajduje się kilka wypożyczalni samochodów oferujących różnorodne marki i klasy samochodów zaspokajając w ten sposób rózne wymagania zarówno osób prywatnych jak i firm.

Wypożyczalnie samochodów w Lublinie od wielu lat oferują wynajem samochodu na godzinę, dzień, tydzień a nawet na kilka miesięcy. Flota samochodowa wypożyczalni oferuje najnowsze modele samochodów osobowych jak i dostawczych od najbardziej znanych producentów. Samochody oferowane klientom są serwisowane i na bieżąco sprawdzane aby zapewnić jak najwyższą jakość za przystępną cenę.

Oferowane w lubelskich wypożyczalniach samochody wyposażone są w klimatyzację, radio z CD, poduszki powietrzne, ABS oraz inne niezbędne udogonienia gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Samochody są podstawiane w umówione miejsce a w przypadku niektórych firm samochody wypożyczone w Lublinie można oddać w Warszawie lub innym mieście. I na odwrót: samochody wypożyczone poza Lublinem można oddać w Lublinie. Istnieje także możliwość wynajmu samochodu i wyjazdu nim za granicę.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA W LUBLINIE

W Lublinie w centrum miasta istnieje strefa płatnego parkowania. Północną granicą jest Aleja Solidarności, od zachodu ulica Lubomelska i Lipowa, następnie ulica Narutowicza, Bernardyńska, Żmigród. Od wschodu natomiast ulica Podwale i Plac Zamkowy.

Opłaty za parkowanie w tej strefie sa pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 Uiszczenie opłaty przez parkującego w SPP jest możliwe poprzez:

– wykupienie biletu parkingowego w jednym z 90 parkometrów.

– wykupienie abonamentu parkingowego.

– uruchomienie w telefonie komórkowym usługi naliczającej opłatę za parkowanie w SPP.

Opłaty za parkowanie wynoszą:

– za pierwszą godzinę 2,00 pln

– za drugą godzinę 2,40 pln

– za trzecią godzinę 2,80 pln

– za każdą następną godzinę 2,00  pln

– bilet dobowy 24-godzinny 15 pln

– parkowanie autobusu wycieczkowego – 10 pln (za każdą rozpoczętą godzinę, dotyczy tylko Placu Zamkowego w Lublinie).